9999. december 31-ig nem hagyhatja el Izraelt egy ausztrál férfi
Egy ausztrál állampolgár azt állítja, hogy ő egyike azon több ezer külföldi férfinak, akik egy kevéssé ismert helyi törvény áldozatává váltak, írja a news.com.au.
A 44 éves Noam Huppert hivatalosan 9999 december 31-ig nem hagyhatja el az országot egy bírói döntés nyomán.A férfi gyakorlatilag egy 8000 éves börtönbüntetés kapott, de ha kifizeti a több mint 3 millió dollárnyi jövőbeli gyermektartásdíjat, elhagyhatja az országot.
Huppert 2012-ben költözött Izraelbe, hogy közelebb legyen két gyermekéhez. A korábbi házastársa az előző évben tért vissza az országba, amikor a gyerekek három hónaposak és ötévesek voltak.
Nem sokkal később az édesanya pert indított az izraeli bíróságon, amely úgynevezett távozásra vonatkozó végzést hozott az apa ellen a havi 5000 izraeli sékeles (522 ezer forint/hó) “jövőbeli tartozása” miatt, amíg mindkét gyermek be nem tölti a 18. életévét.
Amíg nem fizeti ki a pénzt, Huppertnek tilos elhagynia az országot bármilyen okból, tehát még nyaralás vagy munka céljából sem lépheti át a határt.
“2013 óta be vagyok zárva Izraelbe”
– mondta Huppert, aki analitikai vegyészként dolgozik egy gyógyszeripari vállalatnál.
Érdemes elolvasniHalálbüntetés Japánban: két év után alkalmazták újra, három rabot akasztottak fel
A férfi szerint az ausztrál állampolgárokat “az izraeli “igazságszolgáltatás” csak azért üldözi, mert izraeli nőkkel kötöttek házasságot”.
“Én is közéjük tartozom” – mondta, hozzátéve, hogy azért szólal fel, hogy “segítsen más ausztráloknak, akiket ez a szó szerint életveszélyes tapasztalat érhet”.
Marianne Azizi, egy független brit újságíró, akinek ez a téma a szakterülete, azt mondta, hogy “szinte lehetetlen megállapítani” az érintett férfiak pontos számát. Elmondása szerint lehet, hogy “több száz” ausztrál állampolgár lehet hasonló helyzetben.
Az izraeli válási jog viszonylag homályos aspektusa kevés figyelmet kap az országon belül, és még kevesebbet az országon kívül.
Azizi akkor kezdett először utánajárni a kérdésnek, amikor a saját férje egy gyermekeihez tett látogatását követően Izraelben rekedt.
Miután saját maga kiadta az izraeli igazságszolgáltatási rendszerrel kapcsolatos tapasztalatairól szóló Sour Milk and Stolen Honey (Savanyú tej és lopott méz) című könyvét, elkezdte gyűjteni a hasonló helyzetben lévő emberek beszámolóit.
“Később megtudtam, hogy a férfiak csendben és szégyenben szenvednek” – írja. “A téma tabu volt.”
- ez is érdekes lehet: Az izraeli állampolgároknak tilos a Magyarországra való utazás!
Sorin Luca rendező, aki a témával foglalkozó No Exit Order honlapján azt írja, hogy
az ilyen parancsok “szinte ismeretlenek Nyugaton, és egyetlen ország sem alkalmazza őket olyan módon, ahogyan Izraelben gyakorolják”.
“Egy nő könnyen kiutazási tilalmat rendelhet el az apa ellen, a gyermektartás követelésével együtt, amely a gyermek egész gyermekkorára kiterjedhet” – írja.
“Amint az apa megkapja a végzést, akár 21 napra is bebörtönözhetik, függetlenül attól, hogy képes-e fizetni vagy sem – a pénzügyeinek vizsgálata nélkül. A férfiaknak jövedelmük 100 százalékát vagy még ennél is többet kell fizetniük a gyermekeik után”.
Adam Herscu blogger a The Times of Israel című lapban 2013-ban arra figyelmeztetett, hogy az izraeli apák egy “veszélyeztetett faj”.
“Ha azt tervezi, hogy Izraelbe költözik és ott családot alapít, meg kell értenie, hogy a családtörvények drákóiak és túlzottan diszkriminatívak a férfiakkal szemben, és jó esély van arra, hogy bűnözőként kezelik” – írta.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon